Napísali o nás

Jesenná pestrosť v nitrianskej Botanickej záhrade, 9.10.2017

dostupné na webe:  http://vedanadosah.cvtisr.sk/jesenna-pestrost-vnitrianskej-botanickej-zahrade

Na svoje si v priestoroch Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre isto prišli všetci priaznivci čarovného obdobia plného farieb a dozrievajúcich plodov, akým jeseň nesporne je. Už tradične sa koncom septembra konala jesenná výstava v skleníkoch tamojšej Botanickej záhrady.

 

V Botanickej záhrade SPU otvoria tradičnú výstavu Farby a plody jesene , 28.9.2017

dostupné na webe: http://skolskyservis.teraz.sk/volny-cas/v-botanickej-zahrade-spu-otvoria-tradi/37284-clanok.html

Návštevníci sa môžu tešiť na rozmanité druhy úžitkových a ovocných rastlín i zeleniny.

Nitra 28. septembra (TASR) – Skleníky Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre ožijú v týchto dňoch vôňami i farbami známych aj menej známych rastlín. Už tradičná výstava s názvom Farby a plody jesene bude verejnosti sprístupnená dnes a potrvá do 5. októbra.

 

V nitrianskej botanickej záhrade otvoria tradičnú jesennú výstavu, 28.9.2017

dostupné na webe: https://www.dobrenoviny.sk/c/111866/v-nitrianskej-botanickej-zahrade-otvoria-tradicnu-jesennu-vystavu

Na svoje si prídu priaznivci čili papričiek a novinkou bude aj prepojenie rastlinnej a živočíšnej ríše priamo v priestoroch výstavy.

Farby a plody jesene v botanickej záhrade, 2.10.2017

dostupné na webe: https://www.portalvs.sk/sk/aktuality/aktualita/farby-a-plody-jesene-v-botanickej-zahrade

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb a dozrievajúcich plodov. A práve v tomto období sa už tradične koncom septembra koná jesenná výstava v skleníkoch Botanickej záhrady SPU v Nitre. Aj tohtoročná, od 28. septembra do 5.októbra, rovnako ako príroda v Nitre a jej okolí, hrá najrôznejšími farbami.

Prvoodchov suchozemskej korytnačky v univerzitnom viváriu, 26.10. 2017

dostupné na webe: http://www.uniag.sk/sk/aktualne-informacie/items/prvoodchov-suchozemskej-korytna%C4%8Dky-v-univerzitnom-viv%C3%A1riu/

Prvú septembrovú sobotu v inkubátore Vivária SPU v Nitre čakalo pracovníkov milé prekvapenie. Prvýkrát v 16-ročnej histórii tohto univerzitného zariadenia sa im podarilo odchovať mláďa suchozemskej korytnačky. Keďže sa už úspešne aklimatizovalo, v týchto dňoch bude umiestnené do expozície.

Tekvica fest v botanickej záhrade, 30.10. 2017

dostupné na webe: http://www.uniag.sk/sk/aktualne-informacie/items/tekvica-fest-v-botanickej-z%C3%A1hrade/

Každoročne na konci októbra sa priestory Botanickej záhrady SPU v Nitre zmenia na scénu  strašidelného podujatia s názvom Tekvica fest, kde majú svoju úlohu pavučiny, čierne svetlo, vyrezávané tekvice, kostlivci a i. Po zotmení sa svetielkujúce fakle a vyrezávané tekvice postarajú o výnimočné zážitky.