Botanické leto

V roku 2018 získala Botanická záhrada za podpory Mesta a v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou v programe Mením moje mesto podporu na získanie projektu s názvom „Botanické leto“ .

Kvetinové záhony pôsobia svojou variabilitou a vysokou estetickou hodnotou na psychologické vnímanie jedinca a tým priestor tvoria príjemnejší k pobytu. Letničkové záhony poskytujú ľuďom toľko chcenú farbu, ale dôraz je na ekologickú hodnotu, slúžiacich ako významné stanovište živočíchov. Diverzita kvetín na stanovišti poskytuje zdroje potravy pre včely motýle a iný hmyz, semenníky lákajú vtáky, čím tieto plochy prispievajú v súlade so súčasnými požiadavkami spoločnosti k zvýšeniu biodiverzity v urbanizovanom prostredí.

Celkovo sa vysiala plocha na 1600 m2, riešených je 7 záhonov, ktoré sa nachádzajú v parku botanickej záhrady. Letničkové zmesi sú vybrané a navrhnuté do záhonov podľa výšky, farebnosti a nástupu kvitnutia, aby kvitli od skorého leta až po neskorú jeseň. Názvy jednotlivých záhonov sú dané firmou, ktorá ich predáva a sú to - Záhon 1- Chambord, Záhon 2 - Letný expres, Záhon 3- Stredovek, Záhon 4 - Orient, Záhon 5-Letný zber, Záhon 6-Ultramarin, Záhon 7- Divoké leto.

Späť