Kalendár udalostí

  December 2023  
pon uto str štv pia sob ned
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktuality

PARK BZ SPU ZATVORENÝ!

PARK BZ SPU JE DO ODVOLANIA PRE VEREJNOSŤ UZAVRETÝ! Z dôvodu stavebných a výsadbových prác.

OBNOVA HISTORICKEJ KRAJINNEJ ŠTRUKTÚRY TEORETICKY A PRAKTICKY

 
LEKTOR: Ing. Ľudovít Vašš
 
TERMÍN: 9.2.2023
 
MIESTO KONANIA: Botanická záhrada SPU, časť Ateliéry interiérovej zelene - učebňa

Expozičné skleníky_aktuálne

 
aktuálne kvitne

PERMAKULTÚRNY DIZAJN úvodný workshop

 
Prvý úvodný workshop pod vedením certifikovanej permakultúrnej lektorky - Ing. Kláry Mydliarovej - LARUU úspešne za nami!  

České záhradné umenie a krajinárska architektúra 19. a 20. storočia v kontexte svetového vývoja (1850-2000)

Sme veľmi radi, že môžme zdieľať náš priestor s touto krásnou akciou. Príďte si pozrieť výstavu ´České záhradné umenie a krajinárska architektúra 19. a 20. storočia v kontexte svetového vývoja´.
Vernisáž výstavy už zajtra ! 25.6.2022 o 16.00 v Botanickej záhrade v Nitre. Výstava potrvá do konca júla.
Organizátor : ZAN zdruzenie.architektov.nitra
Viac podrobností nájdete na :

Budujeme ATELIÉR INTERIÉROVEJ ZELENE

V Botanickej záhrade sme zahájili prvý workshop, ktorý odštartoval úvodnú etapu tvorby nového kreatívneho priestoru vzdelávania a kultúry pre komunitu študentov, obyvateľov a návštevníkov Botanickej záhrady v Nitre  -  ATELIÉR INTERIÉROVEJ ZELENE.

 Vybudovaním ateliéru plánujeme vytvoriť stálu výstavnú expozíciu – zelenú oázu a novým priestorom nadviazať na expozičné skleníky BZ a učebňu BZ, čím sa získa komplexný a ucelený priestor pre polyfunkčné využitie. Perspektívne umožní prostredníctvom navrhovaných  zosadených mobilných nádob interiérovými rastlinami vytvárať rôzne flexibilné zoskupenia – moduly ako napr. výstavná galéria, zázemie pre enviro a kultúrne workshopy, zázemie pre komunitné stretávanie sa a relax. Priestor bude lokalizovaný v chodbe interiéru BZ, medzi  expozičnými skleníkmi o celkovej rozlohe 107,6m². Projektom Botanická záhrada plánuje predstaviť nové inovatívne prístupy v pestovateľských technológiách interiérových rastlín, vytvoriť podmienky pre stretávanie sa, spoznávanie a výmenu skúseností. Zdôrazňuje význam interiérovej zelene v každodennom živote človeka a jej blahodarných účinkov na jeho psychické a fyzické zdravie. K ďalším aktivitám spojených s novým priestorom budú patriť – komentované prehliadky, tématické - enviro – a umelecké výstavy, prednášky, workshopy. Pre vybudovanie priestoru plánujeme uskutočniť  niekoľko pracovných stretnutí – workshopov so zapojením dobrovoľníkov a nadšencov BZ so záujmom o environmentálnu problematiku a záhradný dizajn.

Projekt podporuje -   spoločnosť FOXCONN Slovakia v rámci  grantového programu Nitrianskej komunitnej nadácie  INOVATÍVNE S FOXCONNOM 2022

Logo_foxconnlogo_NKN

WORSHOP I. _Úvodné stretnutie sa realizovalo  8.6.2022, ďakujeme dobrovoľníkom, ktorí prišli a pomohli nám začať.