Expozičné skleníky

V expozičných skleníkoch sú sústredené rastliny, ktoré dávajú možnosť oboznámiť sa s rôznorodosťou rastlinnej ríše v rôznych častiach zemegule. Sú to hlavne rastliny tropického a subtropického pásma, ale aj sukulenty, mäsožravé rastliny a široký výber takzvaných izbových, alebo interiérových druhov.
Návštevníci tu však nájdu aj väčší počet taxónov peperómií , begónií, sukulentov, filodendronov, papradí, brečtanov, fikusov.

Imitácia kvitnúceho kmeňa stromu oblepeného tillandsiami, či obrovské a bizarné kvety aristolochie (Aristolochia braziliensis L.), názorné ukážky metamorfóz listov (mäsožravé rastliny - 34 druhov rodu Nepenthes L., Cephalotus folicularis Labill.), stonky (Nolina recurvata LEM., Euphorbia pulcherrima WILD. Ex KLOTZCH ), kvetov (Theobroma cacao L., Epidendrum nocturnum L.,kvety orchideí) sú nie len obdivuhodnou ukážkou pestrosti farieb a tvarov, ale aj nenahraditeľnou učebnou pomôckou pre študentov a žiakov všetkých typov škôl, ktorí vo veľkom počte naše expozície navštevujú.

Fotogaléria...